Неділя, 20 09 2020

 

Навчально-виховний комплекс №6

м. Хмельницький

 

shool

Декада історії та правознавства

 

З 08 по 19 жовтня у навчально-виховному комплексі № 6 проходила декада історії та правознавства. Учні поринули у світ цікавого «історичного» та «правового» життя, відчули себе справжніми мандрівниками захоплюючими стежинами минувшини. Впродовж цих днів для учнів школи було проведено різноманітні заходи:  інформаційні бесіди та години, тематичні та виховні уроки, показ документальних та правових відеосюжетів, зустріч із представниками юридичних професій. Учні отримали змогу спробувати себе в ролі дослідників та правозахисників. Також вони із задоволенням брали участь в історичних вікторинах, творчо-пошукових дослідженнях, правознавчих заходах, отримували нову інформацію та цікаві знання.

Для учнів 5-х класів проведено цікаві інформаційні години на тему «Пам’ятки історії як джерело історико-культурної інформації», «Цікаві маловідомі факти з історії України». Серед школярів проведено конкурс «Юні геральдисти», у якому учні мали змогу творчо підійти до такої науки як геральдика, створивши «Герб своєї родини» або «Герб свого регіону». У роботах учні відобразили основні традиції родини, красу та неповторність Хмельниччини.

     

 

Учителем історії Нагребельною А. В. для учнів 7-х класів проведено виховний захід на тему: «Ти - людина, отже маєш право». Під час заходу школярі дізналися про основні положення Загальної Декларації прав людини, зокрема: права та свободи людини, способи їх захисту. Черпаючи для себе найнеобхідніше, учні із зацікавленням слухали виступ, ставили питання та моделювали різноманітні ситуації. Отримали відповіді на запитання - чому   неприпустимо   порушувати   чиєсь   право   на   життя, що таке свобода, повага до інших, справедливість, відповідальність. Зробили висновки, що права та обовязки людини є універсальними.

 

 

 

Учитель правознавства Гулеватий І. М. для учнів 10-го класу провів ряд заходів, присвячених темі «Громадянська особистість та права людини». А саме: інформаційна хвилинка «Права свої знай – та про правила й обов’язки не забувай», мультимедійна презентація на тему: «Людська гідність і права людини», в ході якої учні отримали цікаву інформацію про поняття моральної свідомості; що виражає уявлення про цінність  людини, як моральної особистості; а також категорії етики; що означає особливе моральне ставлення людини до самої себе і ставлення до неї з боку суспільства, в якому визнається цінність особистості. За допомогою демонстрації тематичних відеороликів, усі дізналися про поняття гідності, як воно вживається у законодавствах численних країн та у міжнародному праві. На практичному уроці спробували дослідити, як саме формувалися права людини з розвитком суспільства на Землі. Для цього вони поділились на міні-групи та отримали творчо-пошукове завдання - сформувати особливості елементів та цінностей людини у гуманістичній теорії особистості; проаналізували перше, друге та третє покоління прав людини щодо Конституції Незалежної Української держави.

                                                    

 

Учні 1-2 класів на правову тематику переглянули мультфільми «Права дитини в сюжетах казок», в яких ознайомилися з обов’язками та правами дітей, навичками правомірної поведінки, ставленням до правопорушень, умінні протистояти негативним впливам. Учні 3-4 класів намалювали малюнки на тему «Права дітей в Україні».

Для учнів 10-го класу була проведена екскурсія до Хмельницького обласного архіву, де вони переглянули виставку  архівних документів ,,Українська державність: Відродження. 100 років”, присвячену 27-й річниці Незалежності України та 100-річчю Української революції 1917–1921 років. На виставці учні побачили представлені копії документів, світлин, листівок, плакатів, що засвідчують значущі віхи становлення України як незалежної та суверенної держави від часів Української революції до наших днів.

 

 

Для учнів 8-х класів проведена зустріч із представником правоохоронних органів на тему: «Правопорушення та відповідальність неповнолітніх», «Що таке буллінг і як з ним боротися». Під час спілкування були порушені проблеми образ, бійки, псування майна, крадіжок серед школярів, роз’яснення чинного законодавства щодо правової відповідальності неповнолітніх. Особливу увагу приділено конфліктам та шляхам їх подолання.
Учні отримали корисні підказки як не стати учасником правопорушень, а також про негативні наслідки конфліктів, значення добрих та злих вчинків, розуміння відповідальності за свою поведінку.

До дня українського козацтва та свята Покрови для учнів 8-Б класу Гулеватим І. М. був проведений історичний захід «Мандрівка козацькими стежками», в ході якого учні поділилися на дві команди (курені), кожен з яких захищав козацьку честь, шаблю та гетьманську булаву. Під час вікторини між командами згадали історію творення козацтва, волю й славу свого народу. Під час другого туру – «Покажи інсценівку», учні поверталися у ХVXVІ ст., перетворюючись в учасників подій та грали ролі козаків, отаманів, гетьманів та козацької ради. У третьому турі команди з допомогою ілюстрованих плакатів розповіли про славних духом гетьманів української держави. А також переглянули відеосюжети з цікавими маловідомими фактами історії козацької держави. 

    

 

 

Для учнів 6-х класів провели екскурсійну хвилину на тему «Цікаві сторінки історії українського народу», а також влаштовали історичну вікторину «Стежками минулого», в ході якої школярі виступили в ролі дослідників історії та археологів, розгадуючи різні символи, загадки та ребуси, відповідаючи на заплутані схеми запитань, сладали історичні слова. Перевіривши свої знання, команди 6-А та 6-Б класів переконалися, що вивчати історію можна цікаво та весело. Учні виявили зацікавлення до історії рідної держави, перевірили свої знання та ерудицію. З допомогою відеосюжетів додатково дізналися як розпочиналася історія слов’янського народу на українських землях.

Окремо усі охочі могли завітати до бібліотеки навчального закладу, де спецально були підібрані тематичні виставки цікавої літератури: «Право у нашому житті», «Твої права та обов’язки», «Цікаві сторінки української історії», «Козацтво - доба нездоланних воїнів» 

Для учнів 11-го класу працівником краєзнавчого музею було проведено тематичний урок на тему «Наш край в роки війни». На основі фотографій, фотодокументів, які зберігаються в архівних та музейних фондах, учням показали події 1941 року, часи наступу німецьких військ на територію Хмельниччини, мирна праця радянських людей, що була перервана віроломним нападом ворога. Героїчний опір загарбникам, події 1942-1943 рр. часи терористичних жахіть, методи панування німецьких військ на території краю, повсякденне життя простих людей в часи окупації. Також молоді було представлено експонати часів війни: листівки, елементи військового одягу та нагороди, які вручалися визволителям краю.

 

 

Вхід на сайт

Відвідувачі
2
Статті
268