Субота, 04 07 2020

 

Навчально-виховний комплекс №6

м. Хмельницький

 

shool

Користування вогнегасником

 

Як користуватися порошковим вогнегасником?

Це найбільш популярний тип пристроїв, яким можна гасити тверді речовини, електричні установки, розчинники, нафтопродукти, ЛЖВ і ГЖ. Всередині вогнегасника знаходяться подрібнені мінеральні солі і гідрофобними добавками. При використанні порошкового вогнегасника, слід враховувати деякі особливості. По-перше, важливо подивитися, чи немає на шлангу перегинів. По-друге, зверніть увагу на етикетку, де вказано клас загоряння. Найкращим є пристрій типу «А В С Е». По-третє, при гасінні електричних установок врахуйте, що заряд слід подавати порціями, дотримуючись інтервали по 3-5 сек. Для використання порошкового вогнегасника необхідно висмикнути чеку, спрямувати струмінь на загоряння, а потім, натиснути на важіль.

 

Як користуватися вуглекислотним вогнегасником?

Такий тип пристрою підходить для будь-яких випадків, за винятком металів і речовин, які горять без повітря. Всередині вогнегасник заповнений зрідженим діоксидом вуглецю. Оскільки вуглекислий вогнегасник створює сильний охолоджуючий ефект, то він не підходить для гасіння обладнання з високими температурами. Ні в якому разі не беріться за розтруб голими руками. Спосіб використання вогнегасника нічим не відрізняється від типів, розглянутих вище. Після гасіння обов’язково провітріть приміщення.

 

Як користуватися пінним вогнегасником?

Такий тип пристрою призначений для гасіння твердих матеріалів і речовин, а також ЛВЖ і ГЖ. При цьому його не можна використовувати, якщо горить метал або речовини, які горять без повітря. Оскільки піна, що знаходиться у вогнегаснику, проводить електричну енергію, їм не можна гасити електричні пристрої. Пінний вогнегасник зможе загасити загоряння на територіях, площа яких не більше 1 м2.

 

Як користуватися пінним вогнегасником:

  • поверніть ручку замочного пристрою на 180 градусів;
  • переверніть вогнегасник, щоб дно було спрямовано вгору, а трубка – на загоряння;
  • натисніть на важіль, щоб почала виділятися піна.

Перевертати вогнегасник обов’язково, оскільки це потрібно для змішування кислотного розчину з лугом, оскільки без цього не буде утворюватися піна.

 

Основні правила, як користуватися звичайним автомобільним вогнегасником

У кожного типу пристрою є свої особливості застосування, але можна виділити кілька загальних принципів користування, які неодмінно варто враховувати:

  • Пристрій слід підготувати до роботи, для чого необхідно обов’язково зірвати пломбу і висмикнути чеку. Щоб привести вогнегасник в дію, залишиться тільки натиснути на важіль.
  • Важливо гасити пожежу, стоячи з боку, звідки дме вітер. Це потрібно для того, щоб шкідливі речовини, які є у вмісті вогнегасника, не потрапляли в дихальні шляхи.
  • Струмінь повинна бути спрямована на основи поверхні, покритої вогнем, а не, як думають багато хто, у саме полум’я. Якщо горить вертикальна поверхня, то гасіння слід виробляти, рухаючись знизу вгору.
  • Обов’язково перевірте, згасло полум’я повністю, і немає інших вогнищ загоряння.
  • Після застосування вогнегасника обов’язково надішліть його на перезарядку.

 

 

Вхід на сайт

Відвідувачі
2
Статті
265